Destinácie:    Dozadu    Dopredu

Taliansko

Rozloha:
301 230 km2
Dĺžka pobrežia:
7 600 km
Najvyšší vrch:
Mont Blanc (Monte Bianco) de Courmayeur (4 748 m)
Počet obyvateľov:
58 133 509
Hlavné mesto:
Rím
Mena:
Euro
Časový posun:
žiadny

Aktuálne LAST MINUTE zájazdy

Potulky Dolomitmi

 
Termín: 29.06.2016

Taliansko
Poznávacie zájazdy

autobusom (Banská Bystrica, viac...),Banská Bystrica, Zvolen, Žiar nad Hronom, Prievidza, Partizánske, Topoľčany, Nitra, Trnava, Žilina, Považská Bystrica, Trenčín, Nové Mesto nad Váhom, Piešťany, Bratislava
raňajky


Potulky Dolomitmi

Cena od  348,00 EUR

Ligúrska riviera s kúpaním

 
Termín: 30.06.2016

Taliansko
Poznávacie zájazdy
LAST MINUTE
autobusom (Nitra, viac...),Nitra, Trnava, Bratislava, Nové Zámky, Komárno, Topoľčany, Piešťany, Partizánske, Trenčín, Žiar nad Hronom, Prievidza, Dubnica nad Váhom, Nové Mesto nad Váhom, Banská Bystrica, Zvolen, Považská Bystrica, Žilina, Martin, Košice, Prešov, Poprad, Liptovský Mikuláš, Ružomberok
raňajky


Ligúrska riviera s kúpaním

Cena od  262,55 EUR

295,00 EUR

TALIANSKO

Ako polostrov v tvare čižmy siaha Taliansko od zasnežených alpských vrcholov, nazývaných aj Dolomity, až k slnkom zaliatemu pobrežiu. Južnú časť Talianska obmýva na východe Jadranské a Iónske more, na západe Ligúrske, Tyrhénske a Stredozemné more. Územie Talianska zahrňuje okrem pevniny aj mnohé ostrovy. Talianske leto sa začína už v máji, kedy príjemné teplé počasie aj v severnejších častiach pobrežia víta prvých turistov a končí až neskoro v septembri. Cesta do stredísk severného Jadranu trvá autokarom z Bratislavy približne 8 - 10 hodín, letoviská ležiace južnejšie v oblasti stredného Jadranu sú vzdialené 12 -15 hodín cesty.

Klíma

>>> Aktuálne počasie v Taliansku <<<

RÍM

je so svojou tritisícročnou históriou právom nazývaný "večným mestom". Duchovné centrum kresťanstva "Vatikánsky štát" láka každoročne milióny turistov. Kedysi na siedmych pahorkoch postavené mesto sa určite nedá spoznať pri prvej návšteve. Množstvo múzeí, monumentálnych stavieb a historických pamiatok ako napr. Anjelský hrad, Kolosseum, Fontána di Trevi, Španielske schody a Bazilika sv.Petra je len časťou z veľkého množstva zaujímavých pamätihodností. Rím je známy aj ako mesto módy, hudby a dobrej kuchyne. Spoznajte prostredníctvom nás túto fascinujúcu metropolu.

Benátska riviéra

Necelých 600 km z Bratislavy Vás delí od čarovného pobrežia regiónu Friuli a Benátskej riviéry. Pre všetky letoviská, ktoré sa nachádzajú v oblasti severného Jadranu, sú typické dlhé pieskové pláže s pozvoľným vstupom do mora, množstvom príjemných apartmánových a hotelových ubytovacích zariadení, čulý spoločenský život so širokou ponukou reštaurácií, barov, diskoték a obchodov. Pre výhodnú polohu je Benátsky záliv obľúbený hlavne u rodín s deťmi.

Benátky
Už samotný názov mesto pôsobí magicky príťažlivo na ľudí z celého sveta. Spája sa s ním umenie, kultúra, romantika, história a zrejme najznámejší karneval v Európe. Námestie sv. Marca, Dóžov palác, kanál Grande, gondolieri a vaporetá sú príťažlivými symbolmi jedinečného mesta lagún. Kto toto mesto už raz navaštívil, túži sa sem opäť vrátiť.

Caorle
Caorle patrí k najvyhľadávanejším a najobľúbenejším dovolenkovým lokalitám v Benátskom zálive. Svoju obľubu si toto príťažlivé mestečko získalo hlavne spojením historie s moderným letoviskom s množstvom obchodov, reštaurácií, pizzérií, zábavných centier. Pláže z jemného piesku sú široké, s pozvoľným vstupom do mora. Čarovný, historický stred mesta rozďeľuje mestečko na dve časti, západnú (pláž di Ponente) a na východnú (pláž di Levante). Na oboch plážach sú ihriská a športoviská, teda sú vytvorené ideálne podmienky pre rodiny s deťmi. Atraktivitu mesta dopĺňa aj menší vodný park – Aquafollie.

Lignano
Lignano je jedno z najkrajších a najlepšie vybavených letovísk v severnej časti Jadranu, asi 80 km od Benátok. Lignano má dve časti, hlavná časť sa nazýva Sabbiadoro, zelená časť Pineta. 8 km dlhá pláž so zlatožltým jemným pieskom uspokojí aj najnáročnejších klientov. Pozvoľne sa zvažujúci vstup do mora je ideálnym miestom, kde si vodné radovánky môžu bez obáv vychutnať najmä malé deti. Z rozmanitej ponuky zábavných a športových služieb si vyberie naozaj každý podľa svojej chuti. Moderné stredisko so širokou plážou poskytuje podmienky pre dovolenku plnú zábavy s možnosťou využitia vodných športov, návštevy aquaparku a diskoték.

Bibione
Moderné letovisko, ležiace približne 80 km severne od Benátok, je už dlhé roky obľúbenou destináciou aj slovenských turistov. Je známe svojou širokou, mierne sa do mora zvažujúcou piesočnatou plážou, ktorá je starostlivo udržiavaná, s množstvom ležadiel a slnečníkov. Záplavy zelene a výborná prímorská klíma vytvárajú ideálnu príležitosť na strávenie príjemnej dovolenky najmä pre rodiny s deťmi. V stredisku sa nachádza množstvo kaviarní, reštaurácií, obchodov a diskoték, situovaných predovšetkým na pekne upravenej hlavnej promenáde - Viale Aurora – centre spoločenského a kultúrneho života, ktorá sa vo večerných hodinách premení na pešiu zónu lákajúcu množstvom zaujímavých podujatí - koncerty, divadelné predstavenia, rôzne atrakcie pre deti i dospelých. Na svoje si prídu aj milovníci športov, ktorí si na pláži môžu vyskúšať napríklad vodné lyžovanie, paragliding alebo windsurfing.V stredisku sa nachádza veľký Lunapark.

Lido di Jesolo
Je najväčšie stredisko Benátskej riviéry s 15 km dlhou plážou. Od mestečka Jesolo je vzdialené 3 km, od Benátok asi 50 km. Lido di Jesolo má tri základné časti - Zona Pineta, Zona Centro a Zona Faro. Celým strediskom vedie promenáda s veľkým množstvom reštaurácií, kaviarní, cukrární, obchodíkov, barov a diskoték. V centre na Piazza Drago je autobusová stanica (spojenie do Benátok), ďalej je tu Luna Park Jesolandia, turistická informačná centrála a krytá plaváreň Palestra. Śirokánska piesočnatá pláž je udržiavaná a mierne sa zvažujúca do mora, je starostlivo udržiavaná a v lete posiata množstvom ležadiel a farebných slnečníkov.

Emilia Romagna

Oblasť Emilia Romagna v strednom Taliansku je ohraničená riekou Pád na severe a Apeninami na juhu. Návštevníkov upúta krásna príroda, 130 km dlhé pobrežie s krásnymi pieskovými plážami, vynikajúco vybavenými všetkými službami, ihriskami pre deti a športoviskami. Nájdete tu historické pamiatky z čias Etruskov a Rimanov, ale aj hrady, zámky a kláštory v Apeninách. Hlavným mestom tohto úrodného kraja je Bologna so slávnou univerzitou, krásnymi palácmi a kostolmi. K miestnym špecialitám patrí parmezán, parmská šunka, víno Lambrusco a bolognská omáčka. Je ideálnym miestom tak pre strávenie oddychovej ako aj aktívnej dovolenky.

Rimini
Jedno z najznámejších väčších turistických stredísk sa rozkladá na juhovýchodnom pobreží Talianska, asi 230 km južne od Benátok. Svojim návštevníkom ponúka oddych na dlhých piesočnatých plážach, tiahnúcich sa od strediska Comacchia až po Catollicu, ktoré vďaka svojej šírke a pozvoľného vstupu do mora sú obzvlášť vhodné pre rodiny s malými deťmi. Oblasť je turisticky zaujímavá aj vďaka blízkosti štátiku San Marino, zábavnému parku "Taliansko v miniatúrach", delfináriu a množstvu zábavných vodných parkov. Pozdĺž celej riviéry vedie železnica, ktorá spája turistickú oblasť s významnými mestami Ravenna a Ancona. O bohatej histórii strediska svedčia antické a stredoveké pamiatky ako napríklad Tiberiov most, Augustov víťazný oblúk alebo gotický kostol Sv. Františka. K večernej atmosfére zase neoddeliteľne patria typické štýlové reštaurácie, diskotéky, kaviarne a rušný život na prímorských promenádach až do skorých ranných hodín, takže na svoje si prídu aj mladí a všetci “zábavychtiví“.

Lido delle Nazioni

Kľudné a pokojné letovisko, mestečko Comacchio, je vzdialené 9 km. Ravenna cca 25 km.

Riccione
Jedno z najnavštevovanejších a najlukratívnejších talianskych letovísk sa nachádza cca 7 km južne od mesta Rimini. Je známe aj pod názvom "zelená perla Jadranu" a preslávila ho okrem iného aj krásna dlhá piesočnatá pláž, pozdĺž ktorej sa vinie promenáda s cyklistickou trasou. V centre mesta je množstvo obchodov, reštaurácií, kaviarní a diskoték, na začiatku letoviska je k dispozícií zábavný park pre deti s množstvom atrakcií a tobogány. V meste sa nachádzajú aj termálne kúpele a ulica Ceccarini so značkovými obchodmi. Spojenie s mestom Rimini a jeho prímestskými časťami zabezpečuje pravidelná autobusová doprava s veľmi jednoduchou orientáciou. Autobusy premávajú po komunikácii, súbežnej s morom, za ktorou sa nachádza väčšina ubytovacích zariadení.

Marché, Abruzzo

Región Marche, rozprestierajúci sa cca 80 km severne od letoviska Ancona, je pre turistov atraktívny nielen vďaka nádherným piesočnatým plážam, čistému moru, rôznorodej prírode, mnohým kultúrnohistorickým pamiatkam, dvom národným a štyrom regionálnym parkom, ale aj vďaka lahodnému vínu a výbornej domácej kuchyni. Južne od Marche sa nachádza región Abruzzo, ktorý bol vďaka prekrásnej prírode a historickým pamiatkam vyhlásený za národnú rezerváciu. Abruzzo sa rozkladá v najvyššej časti Apenín, kde turisti môžu navštíviť pohorie Gran Sasso. V najjužnejšej časti regiónu sa rozprestiera Abruzzský národný park, pokrytý bukovými lesmi so vzácnymi druhmi fauny a flóry. Vďaka priaznivým klimatickým podmienkam, prekrásnym pieskovým plážam, azúrovo modrému moru a pohostinnosti temperamentných Talianov je táto oblasť zárukou príjemne strávenej dovolenky.

Palmová riviéra

Palmová riviéra, nachádzajúca sa v strednej časti Talianska, cca 70 km južne od Ancony, sa rozprestiera v obidvoch regiónoch. V posledných rokoch sa teší čoraz väčšej obľube turistov. Svoj názov dostala podľa množstva paliem (viac ako 7 000), ktoré tu rastú a dodávajú jej exotický nádych. Palmové háje dodávajú mestám subtropický charakter. Pláže sú široké, z jemného, miestami až bieleho piesku. Vstup do mora je pozvoľnejší, vhodný aj pre deti. Priezračné more patrí k najčistejším v celom Taliansku. V blízkom dosahu každého letoviska sú tenisové kurty, v Tortoreto Lido je vodný park ONDA BLU. Všetky mestá sú medzi sebou prepojené miestnou vlakovou resp. autobusovou dopravou a sú v tesnej blízkosti vedľa seba. V každom stredisku delí krásnu širokú pláž a pešiu promenádu s promenádou pre cyklistov a korčuliarov od ubytovacej časti pobrežná cesta.

San Benedetto del Tronto
San Benedetto patrí k najrušnejším a najväčším strediskám Palmovej riviéry, ktorého časťou starého mesta priamo prechádza aj železnica. Patrí do regiónu Marche. Má dve centrá, jedno je v starom meste, druhé v južnej časti mesta, ktoré tvorí centrum letoviska. Pláže v letovisku sú lemované promenádou s krásnymi oázami a chodníkom vhodným na korčuľovanie a bicyklovanie. V meste sa nachádza veľké množstvo reštaurácií, barov, obchodov, pizzérií. Na voľných alebo platených plážách sú atrakcie pre deti, reštaurácie, zábavné parky, nechýbajú požičovne športových potrieb.

Villa Rosa
Pár kilometrov južnejšie od San Benedetta, v časti Abruzzo leží kľudnejšie mestečko Villa Rosa, ktoré je palmovým korzom prepojené z jednej strany s letoviskom Martinsicuro a z druhej strany s veľmi rušným a veľkým letoviskom Alba Adriatica, dostupného kratšou prechádzkou. Priamo vo Villa Rosa sa nachádza veľký obchodný dom, viacero reštaurácií, bary. Široké pieskové pláže sú voľne prístupné alebo platené, vybavené slnečníkmi a ležadlami.

Alba Adriatica

Jedno z najobľúbenejších letovísk, ktoré splní turistom všetky požiadavky ideálnej dovolenky. V meste je čulý ruch, množstvo obchodov, kaviarní, pizzérií, promenády, ktoré poskytujú širokú ponuku služieb. Zabaviť sa môžete na otvorených diskotékach v baroch pri mori. Na širokých pieskových plážach sú k dispozícii viaceré požičovne športových potrieb pre vodné športy, ihriská pre deti.

Tortoreto Lido
Patrí k menším letoviskám na Palmovej riviére, so susednou Albou Adriaticou je prepojená palmovým korzom. Aj tu sa nachádzajú krásne pieskové pláže, reštaurácie, pizzérie, bary.

Roseto Degli Abruzzi

Roseto degli Abruzzi bolo v minulosti známe ako Rosburgo (krajina ruží) a už vtedy bolo moderným letoviskom a lákadlom pre turistov. Dnes patrí k jedným z najobľúbenejších prímorských letovísk v regióne Abruzzo. Toto pobrežné mestečko s krásnou palmovou promenádou sa v poslednom období stáva stále viac vyhľadávaným miestom pre letnú dovolenku. Vyznačuje sa pokojnou atmosférou, no zároveň tu nájdete všetko, čo potrebujete k prežitiu príjemnej letnej dovolenky. Ponúka dovolenku plnú zábavy a atrakcií, moderné ubytovacie zariadenia a množstvo športových aktivít.

Silvi Marina

Len cca 30 km južnejšie od Palmovej riviéry sa nachádza obľúbené letovisko Silvi Marina, ktoré tvorí rozsiahlejšia centrálna časť s množstvom obchodov, cukrární, barov, reštaurácií, ubytovacích zariadení. Letovisko tvorí aj kľudnejšia severná a južná časť letoviska, v ktorých sa nachádza množstvo ubytovacích kapacít, obchody, bary a reštaurácie. Z južnejšej časti je do centra Silvi cca 15 minút, zo severnej časti cca 25 minút. V letovisku premáva i miestna doprava. Celým letoviskom sa tiahne aj pešia promenáda s palmami, svoj priestor majú cyklisti i milovníci korčuľovania. Krásne pláže z jemného piesku sú vybavené ihriskami pre deti, vstup do krásneho priezračného mora je pozvoľný. V stredisku nájdete aj menší lunapark. Hneď za strediskom Silvi Marina sa dvíhajú kopce pohoria Gran Sasso, ktoré tvoria bariéru proti studenému vetru a preto v tejto oblasti môžete počítať so stabilným počasím už od mája do konca septembra. V Silvi Marina je i možnosť vodných športov, napr. ľahšie potápanie, surfovanie, jazda na vodnom banáne a plážový volejbal. Priamo za mestom Silvi Marina je vlaková stanica, železničná trať prechádza severnou časťou aj v blízkosti ubytovacích kapacít. Cca 8 km južne od Silvi Marina sa nachádza veľké mesto PESCARA, s ktorým je pravidelné autobusové i vlakové spojenie. V Silvi Marina i v Pescare sa pravidelne konajú veľké trhy. Priamo za mestom sú viaceré veľké nákupné strediská, najznámejší je obchodný dom CITYPER.

Gargano

je nádherný hornatý polostrov východného pobrežia s nedotknutou krajinou so zátokami, ktoré vytvárajú krásne prírodné útvary. Je to veľmi členitý kraj s atraktívnymi vápencovými jaskyňami, bujnou vegetáciou, olivovými hájmi, a hlavne s krásnymi, prevažne piesočnatými plážami a azúrovo čistým morom.

Vieste - pôvodne rybárske mestečko, má dve krásne a široké piesočnaté pláže. Dominantou Vieste je miestny prístav s majákom, ktorý sa týči naproti prístavu na skalnatom útesu. Neďaleké tajuplné ostrovy Tremiti ponúkajú piesočnaté pláže a rozkošné zátoky.

Peschici je najmalebnejšie mestečko exotickej oázy Európy – Gargana. Historickú časť centra tvoria orientálne budovy zo 14. storočia a úzke uličky, vystavané na skale vysoko nad morom.

San Menaio je turistické mestečko nachádzajúce sa niekoľko kilometrov od krásneho Peschici. Rozprestiera sa priamo pozdĺž piesočnatej pláže, ďalej stúpa na skalný útes, odkiaľ je krásny panoramatický výhľad.

Kalábria

leží na najjužnejšej časti Apeninského polostrova. Je známa nádhernou prírodou a prevažne hornatou krajinou, poskytuje okúzľujúce prírodné scenérie s krásnymi vyhliadkami. Okrem teplého a príjemného podnebia od apríla až do konca októbra sa vyznačuje aj nádhernými plážami a sýtomodrým morom.

Scalea je jedno z najväčších a najstarších stredísk v oblasti Riviera dei Cedri. Je rozdelená na dve časti: Scalea Vecchia - časť mesta so starým normandským hradom, úzkymi uličkami, palácmi a kostolmi leží na kopci, a Scalea Nuova - s množstvom hotelov, barov, kaviarní, reštaurácií, obchodov, diskoték a iných kultúrnych a športových zariadení.

Tropea je jedno z najnavštevovanejších miest Kalábrie, nachádzajúce sa na rozhraní zálivu Sv. Eufemia a Gioia Tauro. Pobrežie je vyhľadávané kvôli kryštálovému moru a plážam s bielym pieskom spestreným výskytom skalnatých útesov. Nájde sa tu i mnoho zábavných podnikov a reštaurácií s krajovými špecialitami.

Capo Vaticano je nádherná prírodná oblasť preslávená svojimi krásnymi piesočnatými plážami, skalnatými útesmi a kryštálovým morom. Táto oblasť bola turistickým svetom objavená iba pred pár rokmi.

Copanello je neveľké pobrežné letovisko, obľúbené predovšetkým kvôli svojej romantickej promenáde. Toto doposiaľ málo navštevované pobrežie sa okrem krásnych starobylých mestečiek vyznačuje čistými plážami a bielym pieskom.

Sicília

najväčší ostrov Talianska je už oddávna prezývaný ostrovom slnka. Nezabudnuteľne jedinečná krása krajiny, množstvo hodnotných antických pamiatok, nádherné pláže, sicílsky folklór i kuchyňa, bohatá história, subtropické podnebie s horúcimi letami a miernymi zimami – to všetko činí Sicíliu príťažlivou po celý rok.

Taormina patrí medzi najmalebnejšie a najpríťažlivejšie mestá na Sicílii. Ponúka ohromujúci pohľad na dymiacu sopku Etna, nádherný výhľad na azúrovo sfarbené more, antické pamiatky, sicílsky folklór.

Giardini Naxos je jedno z najnavštevovanejších letovísk Sicílie ležiace na úpätí Etny, neďaleko od mesta Taormina. Ponúka kúzelné promenády, reštaurácie, bary - výborné podmienky na strávenie príjemnej dovolenky.

Letojanni je malé mestečko ležiace na pobreží Iónskeho mora, na mieste, kde sa do mora vlieva rieka Letojanni. V okolí mestečka nájdete krásne pláže stvorené pre príjemný oddych. Letojanni sa nachádza asi 5 km od mesta Taormina.

Kampánia

Oblasť Kampánie sa rozprestiera pozdĺž Tyrhenského mora od Ríma až pod Neapol. Severná časť tejto oblasti je známa rozľahlými pieskovými plážami, v južnejšej časti nájdete krásne menšie romantické pláže z piesku alebo drobného štrku a krásne sfarbené priehľadné more. Kampánia je ideálna pre návštevu pamiatok, svoje vily tu vlastnia aj známe osobnosti – predovšetkým na ostrove Capri. Dostupná je aj návšteva talianskej metropoly Rím, ako aj svetoznámeho Neapola. Súčasťou tejto oblasti sú aj ostrovy Capri, termálny ostrov Ischia a Procida. Oblasť Kampánie patrí k cenovo najlacnejším v celom Taliansku, ako v obchodoch a na trhoch, tak i v reštauráciach. Obyvatelia tejto oblasti tvrdia, že len u nich dostanete tú pravú taliansku pizzu a skutočne plnohodnotnú Mozzarelu – syr, ktorý sa vyrába na byvolích farmách neďaleko Neapola. V oblasti Kampánie zažijete pravú taliansku atmosféru. Severnejšia časť turizmus ešte len rozvíja, južnejšia je rušnejšia. Pocítite tu poriadok a čistotu v hoteloch a v apartmánoch, čo sa však o verejných priestranstvách povedať nedá.

Paestum
Paestum je kúzelné mesto spájajúce v sebe dávnu históriu s prosperujúcou súčasnosťou. Dnes sa toto pôvabné mesto vďaka svojim prednostiam stáva obľúbeným a stále sa rozvíjajúcim turistickým letoviskom. Je rozdelené na niekoľko častí. Severná časť – so širokými piesočnatými plážami je Via Laura – s najväčším počtom hotelov a rezidencií, Capaccio Scallo – centrum mesta s množstvom obchodov, Capaccio Vechio – pôvodné staré mesto. Miestna časť Licinella sa nachádza neďaleko turistami vyhľadávanej archeologickej zóny, na rozhraní Paesta a mestečka Agropoli. Ani tu nechýbajú typické obchodíky, reštaurácie, kaviarne a pizzérie. Archeologická zóna – s tromi monumentálnymi chrámami, ku ktorým patrí zaujímavé historické mesto s kamennými domami, kostolom a archeologickým múzeom. Archeologická časť je od ubytovacích zariadení vzdialená cca 2 500 m. Táto rozmanitosť mesta láka turistov k dlhým romantickým prechádzkam po promenáde pozdĺž dlhých a širokých piesočnatých pláží. Rušnejší večerný život poskytuje dostatočné množstvo zážitkov. Paestum je ľahko dostupné aj vlakovou dopravou.

Marina di Ascea
Ascea je malebné antické mestečko, postavené vysoko nad morom. Nachádza sa v národnom parku Cilento a Vallo di Diano. Prvé zmienky o tomto letovisku pochádzajú z roku 1277. Jeho moderná, vzdialenejšia prímorská časť s novopostavenými vilkami a krásnou pobrežnou promenádou, množstvom obchodíkov a reštaurácií sa nazýva Ascea Marina, ktorá ponúka zvlášť večer kúzelný pohľad na krásne osvetlené vykopávky rímskeho mesta Velia.

Palinuro
Modernejšie a rušnejšie letovisko poskytuje turistom nielen množstvo obchodov, barov, reštaurácií, pizzérií a večerný spoločenský život, ale aj prekrásne sfarbené more s menšími romantickými plážami, členité pobrežie a miesta vhodné na potápanie.

Marina di Camerota
Je jedným z najvyhľadávanejších miest v oblasti národného parku Cilento, vzdialené len 10 km od Palinura. Národný park má množstvo prírodných útvarov, ktoré sa vyskytujú len v tejto oblasti. Je jedinečnou súhrou prírodných krás, snúbených s historickými pamiatkami. Centrum mesta láka svojimi úzkymi uličkami plnými typických talianskych obchodíkov, pizzérií, reštaurácií, barov a predovšetkým prekrásnou promenádou popri prístave. V tejto časti mesta je v prevádzke malý detský raj – množstvo atrakcií a ihrísk pre deti. More je v tejto oblasti krásne priezračné, členité pobrežie s útesmi a jaskyňami je prerušované romantickými pieskovými resp. štrkovo-pieskovými plážami. Vstup do mora je pozvoľný, vhodný aj pre deti.

Lago di Garda

Jazero má najteplejšiu klímu spomedzi alpských jazier v Taliansku. Považuje sa za jedinečné vďaka románskym kostolom, barokovým kostolíkom, kláštorom a pútnickým miestam v jeho okolí. My Vám ponúkame odpočinok a strávenie krásnej dovolenky v troch jeho mestečkách – Torri del Benaco, Torbole a Peschiera.

termálny ostrov Ischia

Malebný, termálny ostrov sopečného pôvodu leží v južnom Taliansku a je najväčším ostrovom v Neapolskom zálive. Tento krásny a večne zelený ostrov si získal veľkú obľubu medzi turistami vďaka svojmu miernemu a stálemu podnebiu v lete i v zime, očarujúcim prírodným krásam, ale hlavne kvôli viac než 100 teplým i studeným liečivým prameňom. Obľúbené sú aj rozmanité liečivé procedúry (bahenné terapie, inhalácia, liečivé kúpele, ďalšie liečivé a kozmetické procedúry), ktorých liečivú silu využívali už starí Rimania a Gréci. Turistické centrá Forio, Casamicciola Terme, Lacco Ameno, Ischia a Barano sa pýšia krásnymi piesočnatými plážami, ktoré sa vinú pozdĺž ostrovného pobrežia. Záliv Baia di Sorgetto je známy vďaka svojim termálnym prameňom, ktoré vyvierajú do mora a umožňujú kúpanie i v zime. Na Ischii sa úspešne lieči ischias, bolesti chrbtice, reumatizmus, chronická bronchitída, astma, gynekologické a kožné ochorenia. Toto predstavuje ideálnu kombináciu liečebného pobytu s dovolenkou pri mori. Takú krásu, akou sú termálne parky na Ischii, nenájdete v žiadnom inom európskom štáte. Sú umiestnené priamo v lone prírody, v prekrásne rozkvitnutej zeleni s exotickými rastlinami, palmami, kaktusmi. Ich súčasťou je viacero bazénov s minerálnou i termálnou vodou (22 - 45 °C), hydromasáže, kneipp bazény, japonské bazény, prírodná turecká sauna v skale, inhalácie, kozmetické a iné liečebné kúry.
Termálne parky Castiglione – Casamicciola Terme, Negombo – Lacco Ameno, Poseidonove záhrady – Forio, Tropical Park – St. Angelo, Afroditine/Apolonove záhrady – Barano, Eden – Ischia Porto na Vás čakajú.

Odkazy na webe:

» Nová registrácia
» Zabudnuté heslo