Destinácie:    Dozadu    Dopredu

Hotely:    Dozadu    Dopredu

Malorka

Aktuálne LAST MINUTE zájazdy

Hotel Gala

 
Termín: 26.06.2016

Španielsko
Malorka
LAST MINUTE
letecky (Bratislava.),
polpenzia


Hotel Gala ***

Cena od  269,00 EUR

545,33 EUR
Hotel Java

 
Termín: 26.06.2016

Španielsko
Malorka
LAST MINUTE
letecky (Bratislava.),
polpenzia


Hotel Java ***

Cena od  379,00 EUR

745,33 EUR

Malorka

Upozornenie:
Chceli by som vás informovať o zavedení tzv. turistickej taxy na Mallorke.

Výška turistickej taxy je určená vládou, je jednotná a závisí od kategórie hotela, v ktorom sú klienti ubytovaní:
Hotely kategórie 1*/2*/3*           1,1 EUR / os. / noc
Hotely kategórie 3*+/4*              1,65 EUR / os. / noc
Hotely kategórie 4*+/5*              2 EUR / os. / noc

Poplatok turistickej taxy je povinný pre všetky osoby nad 16 rokov, ktoré navštívia Mallorcu od 1. 6. 2016.
Turistická taxa sa bude vyberať od klientov v hotovosti v priamo v hoteli.

Malorka, perla Stredomoria, najväčší a najrozmanitejší ostrov Baleárskeho súostrovia, je už tradične obľúbeným miestom letnej dovolenky turistov každého veku z rôznych kútov sveta a po minuloročnej úspešnej sezóne sa znovu tlačí na predné miesta najvyhľadávanejších dovolenkových destinácií.

Ak máte radi dlhé piesočnaté pláže, búrlivý nočný život či potulky po historických pamiatkach, potom sú pre Vás ideálnym miestom letoviská El Arenal a Playa de Palma v blízkosti hlavného mesta Palma de Mallorca.

Priťahuje Vás pravý opak? V tom prípade sa vyberte do strediska Porto Colom na východné pobrežie s množstvom malebných romantických zátok uprostred píniových hájov, ďaleko od ruchu mesta.Kompromisom sú menšie letoviská na juhozápadnom pobreží ako Santa Ponsa alebo Camp de Mar, ktoré ponúkajú turistom počas dňa slnenie na krásnych plážach, podvečer prechádzky po promenáde či nákupy v malých obchodíkoch a nočnú zábavu v príjemných baroch s tanečným parketom.

A čo ak Vás pláž omrzí? Objavte Dračie jaskyne s jedným z najväčších podzemných jazier na svete, pútnické miesta a kláštory (Lluc), osudy slávnych osobností (Frederik Chopin, George Sandová), krásne prírodné scenérie (rajské údolie Torrente de Pareis). Malí i veľkí sa môžu dosýta vyšantiť v zábavnom vodnom parku Aquacity.
Malorské špeciality chutia najlepšie v typických cellers - reštauráciách, ktoré vznikli z bývalých sedliackych vínnych pivníc. V týchto príjemne chladivých priestoroch si môžu návštevníci vychutnať autentickú malorskú kuchyňu s korenenými jedlami a červeným alebo bielym vínom. Pred jedlom si Malorčania obyčajne doprajú pohárik paly, tmavého bylinkového likéru.
Zdravá stredomorská klíma, bohatá a chutná strava a milí domáci obyvatelia prispejú k tomu, aby ste sa z Vašej dovolenky vrátili domov oddýchnutí, plní zážitkov a spokojnosti.

Let z Bratislavy do Palma de Mallorca trvá približne 2,5 hodiny.

Palma de Mallorca

Hlavné mesto Palma de Mallorca leží na pobreží veľkého zálivu. V jeho strede je prístav a dokonale zachované staré mesto s monumentálnou gotickou katedrálou. Nad mestom sa týči hrad Bellver, pochádzajúci z 13. storočia. Bol dokončený za vlády Jakuba II., ale nikdy nebol sídlom kráľov, ale slúžil ako nedobytná pevnosť a väzenie. Palmu založili Rimania, ale dobu rozkvetu zaznamenala pod nadvládou Maurov - hispanizovaných potomkov arabských dobyvateľov, ktorí tu vystavali mestské paláce so záhradami a vybudovali ruchom kypiace mesto s úzkymi uličkami, z ktorých mnohé existujú dodnes. Modernú mestskú časť pretína široká aleja, tiahnúca sa až k zálivu. Lemujú ju mohutné storočné platany a vždy zelené palmy. Najpôsobivejšou architektonickou pamiatkou je nesporne stredoveká gotická katedrála Svetla, jedna z najväčších tohto druhu na svete. Začal ju stavať už v roku 1230 prvý katolícky kráľ Jakub I. a je „zmesou“ rôznych stavebných štýlov - od gotiky až po modernizmus. Vnútri môžete obdivovať diela katalánskeho architekta Gaudiho zo začiatku 20. storočia. Susedný kráľovský palác Almudaina pripomína arabských vládcov. Dodnes tu pri svojich návštevách úraduje španielsky kráľ Juan Carlos. Pozoruhodné sú taktiež šľachtické paláce s impozantnými nádvoriami a záhradami, ktoré tvoria srdce starého centra mesta. Za pozornosť rozhodne stojí aj múzeum svetoznámeho maliara Juana Miró, ktoré uchováva viac ako tisíc jeho prác. Nezabudnuteľným zážitkom je tiež návšteva trhoviska Mercado Olives. Pokiaľ milujete nočný život, odporúčame Vám navštíviť slávne námestie Gomila v štvrti La Lonja.

Alcudia/Playa de Muro

Jedno z najobľúbenejších letovísk na severe ostrova, leží v nádhernej zátoke s jemným bielym pieskom. Všetky pláže sú s pozvoľným vstupom do mora a preto sú ideálnym miestom pre rodiny s deťmi. Pobrežie je lemované palmami a píniovými stromami, ktoré ponúkajú dokonalý oddych v tieni. Pre milovníkov aktívnej dovolenky sú pripravené rozmanité športy, ako napr: tenis, potápanie, jazda na bicykli, paragliding. Ročne túto oblasť vyhľadávajú státisíce turistov z rôznych kútov sveta. Nájde sa tu veľa príležitostí na nákupy, kúpanie a slnenie sa na kvalitnej dlhej piesočnatej pláži s pôvabnou palmovou promenádou. Na svoje si prídu hlavne priaznivci nočného života, pretože Alcudia sa pýši množstvom kaviarní, reštaurácií, obchodov a barov. V historickej časti mestečka sa nachádzajú romantické uličky s tavernami, v ktorým sa môžete osviežiť miestnym alkoholickým nápojom – sangriou alebo sa vybrať na prechádzku do malebného prístavu. Na Alcudiu voľne nadväzuje letovisko Playa de Muro.
Transfer z letiska cca 1h 15 min.

Playa de Palma/Can Pastilla

Playa de Palma je oblasť nachádzajúca sa východne od hlavného mesta ostrova Palma de Malorka. Dôvodom veľkej obľúbenosti tohto letoviska sú prekrásne pláže z jemného piesku a rušný nočný život. Palma Nova ponúka veľké množstvo zábavy a športového vyžitia. Rušný nočný život sa odohráva v mnohých baroch a reštauráciách. Niektoré z nich vyzerajú akoby boli prenesené zo starého dobrého Anglicka. Po plážovej promenáde môžete prejsť pešo alebo turistickým vláčikom do Arenalu alebo na druhú stranu do letoviska C´an Pastilia, ktorá uzatvára toto rozsiahle turistické územie na západ od Palmy. K návšteve láka Aquapark, Casino Paladium, ponorka Nemo, Westernpark a vystúpenie v duchu pirátskych výprav. Neďaleko leží aj komplex Marineland s obľúbeným predstavením delfínov, tuleňov a papagájov.
Transfer z letiska: 20 min.

Can Picafort

Mestečko Can Picafort je vystavané na 8 km dlhej pieskovej pláži uprostred zálivu Bahía de Alcudia. Vďaka turistickému ruchu sa pôvodná rybárska dedinka zmenila na moderné medzinárodné letovisko. Leží na severovýchode ostrova Malorka. Jeho história súvisí s drevorubačom Jeromi Fusterom, prezývaným Picafort, ktorý si na tunajšej pláži postavil prvú chatku a podľa neho letovisko získalo názov. Počas sezóny je letovisko veľmi rušné, má rozľahlú bielu pieskovú pláž. Na hlavnej ulici Avenida Reina Sofia je veľa barov, reštaurácií, kaviarní, diskoték, butikov a obchodov. Letovisko Ca´n Picafort je ideálne pre rodiny s deťmi, ale aj pre mladých klientov. K výletom láka staré rímske mesto Alcudia alebo prírodná rezervácia S´Albufera. Transfer z letiska: cca 1 hod. 15 min. Zaujímavosti v okolí: MURO Mallorské mestečko ležiace iba 5 km smerom do vnútrozemia od rušného pobrežia Playa de Muro.Susedí s plážami letoviska Ca´n Picafort. Za návštevu určite stojí etnografické múzeum (Museo Etnológico) v dvojpodlažnom mestskom dome. Môžete si pozrieť úžitkové predmety dedinského a mestského prostredia 18. A 19. storčia.

SA POBLA Toto ovocinárske a zeleninárske centrum Malorky Vám neponúkne žiadne pamiatky, ale dedinský život zdvorilých a láskavých tunajších ľudí. Každý rok 16. Janurára sa tu konajú tzv. ,,Revetla de Sant Antoni“ - vzrušujúce bláznenie čertov.

S´Illot

Jedno z najkrajších letovísk na východnom pobreží ostrova Mallorca - S´Illot, ktoré leží pri krásnej dlhej pláži lemovanej promenádou s množstvom obchodíkov, taverien a reštaurácií. Pláž má dve časti – piesočnatú časť s bledým pieskom a druhú kamenistú časť. Piesok je typicky bledý a jemný, obľubujú ho aj deti na stavbu svojich hradov. Pri pláži a promenáde nájdete aj detský zábavný Fun park s množstvom rôznych atrakcií. V tesnom susedstve S´Illotu leží stredisko Sa Coma s nádhernou plážou. Tá končí pobrežným výbežkom pevniny Sa Punta de n´Amer. Lesík na výbežku je ideálnym miestom na jazdu na koni, ktorého si môžete prenajať v niektorom z jazdeckých klubov v Sa Coma a v Cala Millor. Bledý jemný piesok pláže v Sa Come pripomína exotické pláže. V Sa Come sa zvyčajne každú stredu organizujú miestne trhy. Ďalšie väčšie stredisko Cala Millor sa nachádza asi 3 km od S´Illotu. Je známe pulzujúcim nočným životom, obchodmi, reštauráciami a zábavnými podnikmi. Magické je okolie S´Illotu s romantickými zákutiami. Určite vám odporúčame navštíviť zátoku Cala Morlanda vzdialenú len 10 minút pešo od hotela. Pri Cala Morlanda objavíte aj naturistickú pláž. Vďačným objektom pre objektív vášho fotoaparátu bude tiež rybársky prístav Cala Bona a malebná pláž pri Costa de los Pinos. Možno tu natrafíte na niektorého zo známych hercov, ktorí tu majú svoje letné vilky.

Sa Coma

Východné pobrežie ponúka atraktívnu dovolenku strávenú v moderných hoteloch na krásnych piesočnatých plážach, obklopených prírodou. Jedným z takýchto letovísk je aj Sa Coma uprostred dvoch vyhľadávaných stredísk S´Illot a Cala Millor. Do S´Illotu sa dostanete ľahko pešou prechádzkou popri pláži, prímorskou promenádou alebo turistickým vláčikom či autobusom. Roprávkovo krásna pláž s bledým sypkým pieskom, jedinečná v tejto oblasti, získala vďaka svojej upravenosti, čistote mora a bezpečnosti modrú vlajku, ktorá je zárukou vašej spokojnosti. Počas dovolenky určite oceníte bohaté možnosti vodných a plážových športov .Ponuka reštaurácií, barov, obchodíkov, kaviarní je samozrejmosťou. Veľký výber miestnych reštaurácii, z ktorých mnohé vznikli z pôvodných vínnych pivníc, barov a kaviarničiek dáva možnosť ochutnať malorskú kuchyňu, ako napríklad korenené jedlá s výborným bielym alebo červeným vínom.

C`An Pastilla

Aj táto pôvabná rybárska dedinka, ležiaca na južnom pobreží ostrova, priamo pri 8 km dlhej pláže sa pod vplyvom rastúceho záujmu zahraničných turistov premenila na príjemné letovisko. Jeho poloha blízko hlavného mesta a letiska sa ukázala ako ideálna pre veľkú časť turistov prichádzajúcich na Mallorcu za pohodovou, odpočinkovou dovolenkou. C`an Pastilla je pokojnejšie a viac medzinárodné stredisko, ktoré si obľúbili turisti z Veľkej Británie, Portugalska, Francúzska a Talianska. Okolie pôvodného malého rybárskeho prístavu sa zmenilo na centrum vyhlásených rybích reštaurácií. Príjemne pôsobia víkendové trhy na malom miestnom námestí. Pobrežná promenáda ponúka príjemné večerné prechádzky, široký výber obchodov, reštaurácií a barov. Mimoriadne jednoduché je aj spojenie s linkovým autobusom do hlavného mesta (8 km).
Transfer z letiska: 20 minút

Cala Major / Illetas

Nejde o typické turistické oblasti, ale skôr o predmestie hlavného mesta Palma de Mallorca, ktoré má predovšetkým v Illetasi charakter elegantnej vilovej štvrti. Cala Major je záliv s piesočnatou plážou, zatiaľ čo Illetas leží na rozoklanom skalnom pobreží s malými zálivmi s piesočnatým vstupom do mora, tzv. Caletillas. Výhodou tejto oblasti je blízkosť centra hlavného mesta s jeho širokou ponukou zábavy, prechádzok a nákupných možností, rovnako ako blízkosť všetkých hlavných jachtových prístavov, klubov a golfových ihrísk. V tejto časti ostrova sa preto nachádzajú hlavne hotely vyšších kategórií, ponúkajúcich pre náročných klientov služby na vysokej úrovni. V týchto hoteloch sa takisto odohrávajú stretnutia a kongresy na vysokej medzinárodnej úrovni. Hotely sú tu zvyknuté vyjsť v ústrety želaniam náročných klientov. Nachádza sa tu i jedno z oficiálnych sídiel španielskej kráľovskej rodiny, v ktorom trávi letnú dovolenku kráľ Juan Carlos so svojou rodinou.
Transfer z letiska: 30 minút

Palma Nova

Táto oblasť 20 km juhozápadne od hlavného mesta je najviac obľúbená medzi anglickými turistami. Dôvodom sú krásne pláže z jemného piesku a rušný nočný život. Ten sa odohráva v nespočetnom množstve barov a reštaurácií, z ktorých mnohé vyzerajú, ako keby boli prenesené zo starého dobrého Anglicka. Nájdete tu jednu z najväčších a najvyhľadávanejších diskoték v Európe - BCM. Navštíviť môžete tiež miestny Aquapark, ponorku Nemo, Casino Paladium a zábavný park v duchu pirátskych výprav. V tejto oblasti leží i zábavný komplex Marineland s obľúbeným predstavením delfínov, tuleňov a papagájov. Komplex je kombinovaný so zoologickou záhradou a veľkým akváriom.
Transfer z letiska: 30 minút

Magaluf

Susedné letovisko Palmanovy ponúka svojim hosťom piesočnaté pláže, množstvo reštaurácií, barov, kaviarní, detské ihriská a športové vyžitie na pláži. Vyskúšajte vodné lyže a bicykle alebo si objednajte potápanie v jednej z jaskýň, ktoré ostrov ukrýva. Určite neoľutujete, ak strávite deň na golfovom ihrisku Poniente, vzdialenom iba pár kilometrov od strediska. Vodný park Aqualand je častým miestom celodenných návštev. Vodné šmykľavky, tobogány a sprievodné atrakcie vám umožnia dokonale sa vyblázniť počas letnej horúčavy. Iným druhom zábavy je naopak postavený dom Katmandu, ktorý ukrýva zaujímavé atrakcie v podobe dobrodružných a interaktívnych hier či iluzionistické predstavenia. Nedávno postavený Western Water park je dejiskom zábavy v štýle divokého západu. Indiánske mestečko, vodné šmykľavky, show profesionálnych akrobatov v skokoch do vody a iné atrakcie. Na udžiavanej pláži nájdete plážové bary, reštaurácie, slnečníky a ležadlá, vodné bicykle a sprchy. Popri pláži sa tiahne upravená promenáda s palmami, na ktorej sa cez deň i večer prechádzajú dovolenkári z celého sveta. Večer sa letovisko premení na centrum s diskotékami, barmi a nočnými podnikmi, kde sa stretávajú všetci ľudia, ktorí vyhľadávajú zábavu.

Paguera

Elegantné, sympatické, pokojnejšie letovisko v zálive pri pláži na juhozápadnom cípe ostrova, približne 28 km od hlavného mesta. Stredisko je rozložené v mierne sa zvažujúcom údolí, ktoré je zakončené krásnou dvojitou plážou obklopenou typickými prímorskými skalami. Tepnou mestečka je tzv. boulevard, ktorý je príjemnou pešou zónou s obchodíkmi, reštauráciami a kaviarňami. Paguera leží na ceste z hlavného mesta do moderného strediska Puerto d´Andraitix, ktoré svojou atmosférou pirátskeho prístavu učarovalo osobnostiam showbusinessu ako sú herec Michael Douglas a modelka Claudia Schifferová, ktorí si v jeho okolí vybudovali svoje sídla.
Transfer z letiska: 60 minút

Porto Colom / Cala Murada / Cala D`Or

Východné pobrežie Mallorky prenesie návštevníkov do úplne iného sveta, ďaleko od rušných kilometrov dlhých pláží a životom pulzujúcich turistických stredísk, ktorými sa vyznačuje okolie hlavného mesta Palmy. Nenájdete tu dlhé piesočnaté pláže, ani množstvo diskoték či iné nočné zábavy, ale okúzli vás tu tunajšia príroda. Pozdĺž východného pobrežia sa tiahne pohorie Sierra Levante, ktoré dosahuje iba 500-600 m nadmorskej výšky. Z tohto členitého terénu steká veľa nepravidelných tokov, vytvárajúcich riečiská nazývané torrente. Tie sa plnia vodou, ale iba v prípade, že v zime dlhšiu dobu silne prší. V turistickej sezóne sú torrentes vyschnuté. Ich ústie do mora tvorí malebné zátoky, nazývané calas, a tých na východnom pobreží nájdeme neúrekom. Calas ponúkajú typické kúpanie tejto časti ostrova – väčšinou ide o malé pláže na konci zátoky medzi dvoma skalnatými brehmi. Zátoky majú prevažne piesočnaté dno, ale okolie je členité a skalnaté, preto je tu i pestrý podmorský život. Každá zátoka je iná, no medzi najkrajšie zátoky určite patrí podmorská prírodná rezervácia Cala Mandrago. Nájdete tam nielen malé pláže, ale aj množstvo malých pôvodne rybárskych dedín, ktoré tvoria neopakovateľné čaro tunajšieho pobrežia. Živým centrom tejto oblasti ostrova je letovisko Cala D`Or. Ďalší prírodný prístav Porto Cristo je navštevovaný turistami z celého ostrova nielen pre malebnosť zátoky, v ktorej sa nachádza, ale predovšetkým kvôli krasovým „Dračím“ jaskyniam Cuevas Drach s najväčším podzemným jazerom na svete či neďalekým jaskyniam Hams. K čarovným zátokám určite patrí i prírodný prístav Porto Colom a malá zátoka Cala Murada.
Transfer z letiska: 90 minút

Camp de mar 

pokojnejšie letovisko v juhozápadnej časti ostrova je situované v romantickom zálive asi 25 km od Palma de Mallorca, v blízkosti golfového ihriska. Návštevníkov upúta nádherná piesočnatá pláž obklopená píniovými hájmi. Pobyt si môžete spestriť rušným denným i nočným životom v susednom stredisku Paguera, kam sa bez problémov dostanete miestnou dopravou alebo taxíkom.

Santa Ponsa

živé stredisko vzdialené 15 km juhozápadne od hlavného mesta. V zálive Santa Ponsa je prekrásna piesočnatá pláž s pozvoľným prístupom do mora a s pestrou ponukou vodných športov. Samotné mestečko je veľmi príjemné, s peknou promenádou, uličkami s obchodíkmi, kaviarničkami i diskotékami. Vďaka blízkemu kvalitnému golfovému areálu je vyhľadávané aj mnohými priaznivcami tohoto športu. Rodinám s deťmi odporúčame návštevu vodného parku Aquapark a Marinelandu (delfíny, tulene, papagáje).

Calas de Mallorca

Krásna príroda a pokojné prostredie je to, čo stredisko Calas de Mallorca môže ponúknuť svojim hosťom. Nádherné členité pobrežie a skalné bralá sú prerušované zátokami, z ktorých dve – Cala Domingo a Cala Murada ponúkajú výborné možnosti na kúpanie. Jemný zlatistý piesok kontrastuje s modrou hladinou Stredozemného mora. Odporúčame vám prechádzky po pobreží s romantickým posedením pri západe slnka. V letovisku sú aj obchodíky so spomienkovými predmetmi a bary. Atraktívne je okolie strediska, kam sa môžete vybrať napríklad na požičaných bicykloch. Ak by ste si prenajali auto, odporúčame vám navštíviť blízke pohorie Serres de Levant, na juhu ktorého sa nachádza hrad Castell de Santueri. Pekný celodenný výlet môžete absolvovať aj prehliadkou blízkych miest Portocolom a Felanitx v okruhu do 15 km od Calas de Mallorca. Portocolom je veľký rybársky prírodný prístav v hlbokom zálive. Vedľa starého prístavu vyrástla nová štvrť s luxusnými letnými domami. Čarovná atmosféra prístavu láka na prechádzky a večerné posedenie v niektorej z prístavných taverien. Calas de Mallorca je ideálnym miestom pre kľudnú dovolenku. Tú si vychutnajú najmä tí, ktorí utekajú z rušného prostredia a vyhľadávajú tiché miesta. Krásny pobyt!

Cala Millor

Cala Millor je najväčšie letovisko na východnom pobreží Mallorky. Od hlavného mesta Palma de Mallorca je vzdialené asi 65 kilometrov. Cala Millor je zaujímavé pre návštevníkov hlavne pre svoju krásnu pláž dlhú až takmer dva kilometre a kvalitné zázemie. More je tu čisté, rovnako ako celá pláž, ktorá disponuje jemným pieskom. Pozdĺž pláže sa tiahne dlhá promenáda, ktorá je najrušnejším miestom letoviska. Nachádza sa na nej väčšina obchodov, barov a reštaurácií. Nočnú zábavu zabezpečuje niekoľko diskoték. Stredisko ponúka množstvo športového vyžitia - tenisové kurty, kurty na squash, minigolf, plachtenie a potápanie.

El Arenal

Moderné turistické letovisko so širokou, 8 km dlhou piesočnatou plážou v blízkosti hlavného mesta ostrova. Pozdĺž pobrežnej promenády lemovanej palmami sa tiahne pás hotelov, skvelých reštaurácií s miestnymi špecialitami, barov a diskoték, v ktorých zábava neutícha ani v neskorých nočných hodinách. Pre rodiny s malými deťmi odporúčame návštevu Aquacity - najväčšieho vodného parku v Európe.
Transfer z letiska:20 minút

www.mallorca.es

Španielsko - Malorka - fakultatívne výlety

Okruh ostrovom

atraktívny výlet kombinovanou dopravou (autobus, vláčik, loď) po najzaujímavejších miestach na ostrove. Navštívite malebný prístav Puerto de Soller, rajské údolie Torrente de Pareis, prejdete okolo kláštora Lluc so soškou Čiernej Madony – patrónky ostrova a navštívite obchod s kožiarskymi výrobkami v mestečku Inca. (Orientačná cena: 48 EUR)

Valldemossa

návšteva starobylého romantického mestečka Valldemossa s kartuziánskym kláštorom, v ktorom strávili zimu roku 1838/39 hudobný skladateľ Frederik Chopin a francúzska spisovateľka George Sandová. Cestou budete prechádzať cez najrozsiahlejšie pohorie na ostrove Sierra del Norte. Čarovné scenérie malorského vnútrozemia, vrchy a údolia budú pre Vás iste príjemnou zmenou po dňoch strávených pri pláži a mori. (Orientačná cena: 24 EUR)

Dračie jaskyne

výlet, počas ktorého navštívite svetoznámu továreň na výrobu perál v Manacore. Vaším hlavným cieľom sú však Dračie jaskyne v Porto Cristo, ktoré kedysi slúžili ako útočisko pred nájazdmi pirátov. V hĺbke 39 m pod hladinou mora je jedno z najväčších podzemných jazier na svete. Jaskyne Vás prekvapia rozmanitosťou a bizarnosťou kvapľových útvarov. Vyvrcholením prehliadky je sugestívny koncert vážnej hudby so svetelnými efektami v sále podzemného jazera. (Orientačná cena: 34 EUR)

Marineland 

park plný atrakcií, ideálne miesto pre rodinnú zábavu. Deti aj ich rodičia sa môžu počas celého dňa dosýta pokochať pri prehliadke akvária so žralokmi a inými exotickými morskými živočíchmi či na sprievodných vystúpeniach cvičených delfínov, tuleňov, papagájov a tučniakov. (Orientačná cena: 22,60 EUR)

Aquacity

V Magalufe a El' Arenale sa nachádzajú mohutné vodné parky, kde nájdete veľké množstvo kĺzačiek, tobogánov, bazénov, umelé vlny, starý koráb, zábavné programy a množstvo ďalších lákadiel pre deti i dospelých.Vodný park je jednou z najzaujímavejších turistických atrakcií na ostrove. Vhodný pre všetky vekové kategórie. Na celkovej ploche 207 000 m.
Orientačná cena vstupenky: 22 EUR/dospelý
dieťa 2-12 rokov 16 EUR

Soller a la Calobra

Jeden z najzaujímavejších výletov vďaka rôznorodosti krajiny a prírodných krás. Nížinatou časťou ostrova pôjdeme až k tretiemu najväčšiemu mestu Inca, odkiaľ budete pokračovať horskou prírodou pohoria Sierra de Tramontana až do údolia Lluc, kde si pozriete kláštor s rovnakým názvom – Lluc. Vnútri kláštora sa uchováva soška Panny Márie (Moreneta), patrónky ostrova. V prístave La Calobra môžete využiť voľný čas na kúpanie, ľahké občerstvenie príp. na návštevu kaňonu Torrente de Pereis. Za priaznivého počasia pokračuje výlet loďou do prístavu Soller. Na spiatočnej ceste autobusom navštívite malebnú dedinku Valldemosa.
Orientačná cena: 46 EUR/dospelý
dieťa 2-12 rokov 23 EUR

Es Foguero

Nechajte sa uniesť do sveta revue na vysokej profesionálnej úrovni. Návšteva špičkového večerného galaprogramu je skutočným zážitkom. Bohatú večeru sprevádzajú hudobné vystúpenia, po ktorých nasleduje veľkolepá show plná farieb, predstavivosti a radosti a la Las Vegas.
Orientačná cena: 62 EUR/dospelý
dieťa 2-12 rokov 31 EUR

Son Amar

Počas tohto večerného výletu navštívite starobylú mallorquinskú usadlosť zo 16. storočia, aby ste tam prežili magický večer. So starobylou stavbou kontrastuje moderná slávnostná sála, kde sa podáva výdatná večera zostavená z mallorquinských jedál a prebieha varietný program. V tomto programe uvidíme napr. španielsky balet, vystúpenie mága, hudobnú skupinu The Drifters a pod., všetko na veľmi vysokej profesionálnej úrovni. Po skončení trojhodinového programu prejdete na typickú terasu, kde uvidíte hru vody a svetiel a kde si môžete taktiež zatancovať pri orchestrálnej hudbe.
Orientačná cena: 66 EUR/dospelý
dieťa 2-12 rokov 33 EUR

Palma + Valldemossa

(celodenný)

Po príchode do hlavného mesta ostrova budete mať rozchod na prehliadku historických budov Palmy, prípadne môžete navštíviť obchody. Ďalej budete pokračovať do Valldemosy, kde navštívite bývalý kartuziánsky kláštor, ktorý preslávil milenecký pár zo začiatku 19. storočia – Frederic Chopin a Georgie Sandová.
Orientačná cena: 40 EUR/dospelý
dieťa 2-12 rokov 20 EUR

» Nová registrácia
» Zabudnuté heslo