Destinácie:    Dozadu    Dopredu

Hotely:    Dozadu    Dopredu

Ibiza

Ibiza

Destinácia: Baleárske ostrovy - ostrov Ibiza
Štátne zriadenie: Republika - autonómna oblasť Španielska
Rozloha ostrova: 580 km2
Hlavné mesto ostrova Ibiza- Eivissa
Počet obyvateľov ostrova Ibiza: - 80 000
Jazyk úradný - katalánčina, na komunkáciu angličtina
Mena: Euro
Náboženstvo na Ibize: Katolíci
Časový posun: Platí rovnaký čas, ako v SR
Víza: Na krátkodobé pobyty nie sú potrebné
Očkovanie: Nevyžaduje sa
Napätie: 220 V
Doprava: Letecká zo Slovenska, z Viedne
Veľvyslanectvo SR:

Embajada de la República Eslovaca
C/del Pinar 20, 280 06 Madrid, Espaňa

Tel.: 0034/91/5903 861, 0034/91/5903 864, 0034/091/5903 867

Stála služba: 609 002803

Popis:

Nachádzajú sa tu krásne piesočnaté pláže, za ktoré Ibiza dostala modrú vlajku EÚ za čistotu vody a kultúrnosť prostredia. Na ostrove sa ročne vyťaží asi 100 000 ton soli, ktorá sa považuje za najlepšiu v celom Stredomorí.

Poloha:

Baleárske ostrovy sa nachádzajú v západnom Stredomorí a patria k najznámejším súostroviam v Stredozemnom mori. Tvorí ich päť ostrovov z čoho Ibiza je tretím najväčším. Leží iba 87 km od španielskej pevniny a 82 km od Malorky.

Klíma na Ibize:

Ostrov má subtropické stredomorské podnebie. Má 300 slnečných dní do roka, ideálnym obdobím na dovolenku je máj až november.

Príroda na Ibize:

Ibiza, za ktorej menom sa ukrýva fenický boh Bes, bola prvým baleárskym ostrovom, na ktorom vyrástlo dôleŽité mesto Eivissa. Za najkrajšie mesto ostrova Ibiza sa považuje práve Eivissa. Je tiež jedným z mála miest, kde púnska kultúra dokázala spolunažívať s rímskou. Týmto kultúram dnes vžačíme za ojedinelé archeologické skvosty, ktoré sú pýchou celého Stredomoria. Ibiza bola objavená asi 700 rokov pred n.l.. Charakteristickou dominantou je stredoveká pevnosť, obkolesená mohutnými kamennými stenami. V roku 1999 bola Ibiza UNESCOm vyhlásená zasúčasť svetového kultúrneho dedičstva.

Kuchyňa:

Za miestnymi jedlami sú ukryté zvyky, ktoré sa na ostrov dostali z žalekých krajín. Feničania naučili ostrovanov soliť a sušiť ryby, Gréci pripravovali aromatické jedlá, opražené ryby a údeniny. Moslimovia ju obohatili o zeleninu a strukoviny. Pred hlavným jedlom sa podáva typická cesnaková pomazánka - allioli a ako aperitív Hierbas, likér z výťažku byliniek. Kvalitné španielske vína určite spríjemnia každý obed či večeru.

www.ibiza.es

Eivissa

Hlavné mesto ostrova Ibiza, v katalánčine nazývané Eivissa, je najväčším a najkrajším mestom ostrova, živé a veľmi príjemné. Metropolu tvorí stará a nová štvrť, je synonymom zábavy a nočného života s množstvom kultúrnych aj hostorických pamiatok. Charakteristickou dominantou je stredoveká pevnosť lemovaná mohutnými kamennými stenami. V roku 1999 sa Ibiza stala súčasťou svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Nájdete v nej mnoho rôznych barov, reštaurácií, príjemných kaviarní, obchodíkov so suvenírmi a rôznymi originálnymi kúskami i romantické úzke uličky na potulky po meste. Ideálne prepojenie histórie a zábavy.
Transfer z letiska trvá asi 30 minút.

San Antonio Bay

Letovisko San Antonio Bay leží na západnom pobreží ostrova “tanca a zábavy”, neďaleko od druhého najväčšieho mesta ostrova San Antonio de Portmany a je vyhľadávaným dovolenkovým cieľom turistov všetkých vekových kategórii. Rozprestiera sa v pokojnom zálive, od hlavného mesta Ibiza je vzdialené cca 25 km. Je ideálnym miestom pre trávenie rodinnej dovolenky vďaka piesočnatej pláži ako stvorenej pre leňošenie v blízkosti centra letoviska s nákupnými možnosťami. Pláže v okolí letoviska, kam sa dostanete autobusovou alebo lodnou dopravou, ponúkajú oddych pri krištáľovo čistých morských vodách, nádherné západy slnka a taktiež pestrú ponuku vodných športov. Vďaka bohatým možnostiam večernej zábavy je San Antonio Bay vhodné i pre zábavychtivých dovolenkárov. Nájdete tu množstvo barov a reštaurácii lákajúcich k posedeniu a ochutnávke miestnych španielskych špecialít. S mestečkom San Antonio, ktoré je dostupné i pešo, je zabezpečené pravidelné spojenie lodnými taxíkmi a autobusmi.
Zaujímavosťou sú i tzv. disco autobusy, premávajúce vo večerných a nočných hodinách a umožňujúce prežiť nezabudnuteľné chvíle zábavy a tanca na Ibize. Rodisko slávneho Krištofa Kolumba – San Antonio de Portmany je rozdelené na 3 časti a ponúka svojim návštevníkom naozaj všetko: prístavnú promenádu, časť West End s množstvom barov a tanečných klubov a takzvaný Sunset Strip známy vďaka vyhľadávaným barom ako napríklad svetovo uznávaný Café del Mar s výhľadom na more, Savannah či Café Mambo Ibiza.

Playa d´en Bossa

Rušné stredisko plné zábavy a príjemných, 3 km dlhých piesočnatých pláží ponúka najmä aktívny, ale aj pasívny relax. Nachádza sa tu množstvo plážových barov s posedením, diskotéky, malebné obchodíky. V tesnej blízkosti leží hlavné mesto Ibiza, ktoré je rýchlo a ľahko dostupné autobusovou dopravou alebo taxíkom. Playa d´en Bossa ponúka množstvo zábavy a rozptýlenie nielen v noci, ale i cez deň – využiť možno širokú ponuku vodných športov od potápania až po windsurfi ng.
Transfer z letiska trvá asi 20 minút.

Santa Eulália d‘es Riu

Tretie najväčšie mesto ostrova s priateľskými plážami, veľkou pevnosťou a modernou architektúrou turistických rezortov má svoju vlastnú identitu. Bývalé poľnohospodárske centrum je kombináciou malebného rybárskeho mestečka a aktívneho prázdninového centra. Jednou z najkrajších dominánt je pevnosť zo 16. storočia týčiaca sa na vysokom kopci. Pýchou je plážová promenáda tiahnuca sa k zálivom a prístavu. Od centra hlavného mesta je Santa Eulália vzdialená asi 15 km a patrí skôr k pokojnejším dovolenkovým destináciam s malebnými zátokami, ale aj barmi, reštauráciami, diskotékami a obchodíkmi.
Transfer z letiska trvá asi 60 minút.

Možnosti fakultatívnych výletov:

Okruh ostrovom – celodenný výlet po stopách zaujímavostí a historických pamätihodnostiach ostrova. Es Vedrá – celodenný výlet loďou na ostrov Es Vedrá na západnom pobreží, spojený s obedom a kúpaním.
Ibiza v noci – večerný výlet do vysvietenej historickej časti, prehliadka starého mesta, prístavu a návšteva obchodov.
Hippy Market – poldenný výlet na trh v Punta Arabí. Možnosť výhodných nákupov keramiky, kožených výrobkov a šperkov.
Formentera – jeden z najobľúbenejších celodenných výletov loďou na malebný ostrov, ktorý vás očarí najmä prekrásnymi piesočnatými plážami s krištáľovo čistou vodou. Počas výletu navštívite hlavné mesto ostrova a najvyššie miesto ostrova s majákom „na konci sveta“.

» Nová registrácia
» Zabudnuté heslo