Destinácie:    Dozadu    Dopredu

Hotely:    Dozadu    Dopredu

Írsko - Zelený ostrov

Írsko
Poznávacie zájazdy

Popis hotela Termíny RecenziePopis poznávacieho zájazdu: Írsko - Zelený ostrov

9- dňový letecký zájazd (ochutnávka whisky v cene)

Ostrov, kde cesty sú natoľko zaujímavé ako samotný cieľ, kde tráva je vždy zelená a ľudia priateľskí, pohostinní s jedinečným zmyslom pre humor. Objavte Dublin, Cork, Galway, Belfast - mestá nasiaknuté históriou, zachovalé hrady a zrúcaniny kláštorov s monumentálnymi keltskými krížami, mohutné útesy Cliffs of Moher na západnom pobreží, či obrov chodník v sevrnom Írsku.

Ubytovanie:             8 x v hoteli ***
Stravovanie:            8 x raňajky

Cena zahŕňa: Spiatočnú leteckú dopravu do Dublinu, letiskové transfery (v prípade odletu mimo Bratislavy), autokarovú dopravu počas pobytu, 8x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, ochutnávku whisky, sprievodcu CK.
Cena nezahŕňa: Vstupy a komplexné cestovné poistenie.
Povinné doplatky: Servisné poplatky 190 EUR.
Ostatné doplatky: Za 1/1 izbu 255 EUR, doplatok za 8 večerí 168 EUR.

Program poznávacieho zájazdu: Írsko - Zelený ostrov

1. deň:

Odlet do Dublinu. Krátka autobusová prehliadka hlavného a zároveň najväčšieho prístavu Írska. Návšteva múzea Guiness pivovaru, kde si každý môže načapovať svoju vlastnú pintu piva. Návrat na ubytovanie.

2. deň:

Raňajky, pešia prehliadka hlavného mesta Írska: Phoenix Park – najväčší verejný park v Európe, elegantnénámestia, dom spisovateľa Oscara Wilda či Brama Stokera, autora Drakulu, Dublinský hrad, anglikánske katedrály a ďalšie pamiatky. Prejazd cez grófstvo Wicklow, známe pod názvom „Záhrada Írska“, kde sa môžete pokochať všetkými typmi prírodných scenérií, ktoré robia zelený ostrov takým príťažlivým.
Zastávka v jednom z údolí grófstva – Glendalough, kde už v ranom stredoveku sv. Kevin založil kláštor a okolité usadlosti. Návrat na ubytovanie, fakultatívne večera.

3. deň:

Raňajky, začiatok objavovania írskeho pobrežia. Prvá zastávka na ceste vedie do jedného z najstarších írskych miest a prístavov v hlbokom zálive známom už v čase Vikingov – Waterford. Krátko sa zastavíme aj v Youghal - malebnom prístavnom mestečku.
Pokračovanie do prístavu Cobh, ktorý bol v roku 1912 poslednou zastávkou parníka Titanic (niekdajšia prístavná budova, mólo, po ktorom nastupovali poslední pasažieri). Presun do historicky najstaršieho írskeho mesta Cork. Ubytovanie, fakultatívne večera.

4. deň:

Raňajky, prehliadka hradu Blarney. Podľa povesti, ak pobozkáte tunajší čarovný kameň, bude vám udelený dar výrečnosti. Pokračovanie popri Atlantickom oceáne najznámejšou panoramatickou cestou v krajine – Ring of Kerry s krátkymi zastávkami na vyhliadkových bodoch a v tunajších mestečkách (Ladies View či Sneem). Polostrov Kerry patrí k najmalebnejším oblastiam Írska, v prípade pekného počasia možnosť kúpať sa v zátokách. Ubytovanie v okolí mestečka Killarney, fakultatívne večera.

5. deň:

Raňajky, zastávka na stredovekom hrade Bunratty, ktorý vďaka zrekonštruovanému interiéru dodnes hostí stredoveké bankety. Blízky ľudový park zasa dokumentuje život obyvateľov v minulosti cez dobové domčeky, chalúpky a farmy. Pokračovanie ku Cliffs of Moher, 8 km pásu pobrežia s útesmi vyššími ako 200 m, ktoré sa zvažujú kolmo do mora (miesto patrí k najkrajším úsekom pobrežia západnej Európy).
Cesta cez región Burren (národný park) – oblasti holých vápencových skál, medzi ktorými boli odkryté megalitické hroby a stavby z doby kamennej. Ubytovanie v okolí mesta Galway, fakultatívne večera.

6. deň:

Raňajky, prejazd oblasťou jazier a riek, močiarov a hôr – to je región Connemara, najdivokejšia a najromantickejšia časť Írska, kde sa stále hovorí historickou galštinou. Zastávka pri jednom z najdôležitejších írskych kláštorov, kde boli pochovávaní aj králi – Clonmacnoise. Prejazd do Severného Írska, Londonderry, kde bol podľa legendy založený prvý kláštor. Ubytovanie, fakultatívne večera.

7. deň:

Raňajky, návšteva Giant’s Causeway, Obrovho chodníka - obrovské stĺpovité skalné útvary vulkanického pôvodu. Pokračovať budeme návštevou najstaršej licencovanej pálenice na svete, Bushmills Distillery – jedinečná možnosť okúsiť pravú írsku whiskey. Odvážlivci sa môžu prejsť po Carrick-a-rede - hojdacom lanovom moste zavesenom 25 m nad morskou hladinou. Návrat na ubytovanie v okolí Belfastu, fakultatívne večera.

8. deň:

Raňajky, prehliadka metropoly severu – mesta Belfast, v ktorom sa zrodil Titanic, ale aj dobre známy konflikt, na ktorý už dnes, našťastie, len spomíname. Odchod na ubytovanie v okolí Dublinu, fakultatívne večera.

9. deň:

Raňajky, transfer na letisko, odlet z Dublinu.

* Zmena programu, letových časov a odletových miest vyhradená.

Pozn: Všeobecný popis hotela je len informatívny.

Termíny

vysvetlivky - last minute
august 2016 Strava Doprava Dospelý na základnom lôžku
    8 nocí raňajky letecky - Bratislava 1 048,00 EUR


Zobraziť všetky zájazdy

» Nová registrácia
» Zabudnuté heslo