Destinácie:    Dozadu    Dopredu

Hotely:    Dozadu    Dopredu

ostrov Hvar

Aktuálne LAST MINUTE zájazdy

Fontana depandance

 
Termín: 26.06.2016

Chorvátsko
ostrov Hvar
LAST MINUTE

polpenzia


Fontana depandance **+

Cena od  182,00 EUR

280,00 EUR
Hotel Hvar

 
Termín: 26.06.2016

Chorvátsko
ostrov Hvar
LAST MINUTE

polpenzia


Hotel Hvar ***+

Cena od  208,00 EUR

320,00 EUR

Ostrov Hvar

Najslnečnejším ostrovom v Chorvátsku je ostrov Hvar. Ročne má až 2718 slnečných hodín, čím si vyslúžil pomenovanie chorvátska Madeira. Olivové háje, cyprusy, oleandre, vinič, pomarančovníky a citrónovníky, omamná vôňa levandule a rozmarínu, vlniacich po všetkých kútoch ostrova s harmonickým prepojením prírodných krás a tajomnej histórie, bohato zastúpenej pamiatkami, znásobuje jeho rozprávkovú atmosféru. Romantická šnúra Pekelných ostrovov pri vstupe do najväčšieho mestečka na Hvare sa pýši prekrásnymi, prevažne nudistickými plážami a úžasným podmorským svetom. Nevídaná krása ostrova vás zvádza k tomu, aby ste ho osobne navštívili a vychutnali si všetko plným dúškom.

Najdlhší ostrov na Jadrane. S pevninou ho spája trajektové spojenie: Sučuraj – Drvenik a Stari Grad – Split.

Vrboska - malebné letovisko na severnej strane ostrova, uložené v dlhej chránenej zátoke, obklopené hustým borovicovým lesom s malým romantickým ostrovčekom uprostred, je na Jadrane známe ako najtrblietavejšia perla Hvaru. Jeho pôvab dotvárajú pozdĺžne zoradené kamenné domčeky, prepojené celým radom mostíkov, čím si vyslúžilo názov „Malé Benátky“. Prekrásne štrkové i piesočnaté pláže, krištáľovo čisté more s pozvoľným vstupom, ktorý vytvára bezpečné podmienky pre deti a okolitá panenská príroda sú lákadlom k prežitiu nezabudnuteľnej dovolenky práve vo Vrboske.
Mestečko Jelsa s elegantnými priečeliami z minulého storočia je jedno z najživších miest na ostrove Hvar. V minulosti známe hlavne stavbou lodí, dnes je mestečko obľúbeným letoviskom, ktoré vyhľadávajú rôzne generácie ľudí nielen pre dobré možnosti kúpania. Hoci je cestovný ruch na ostrove dosť rozvinutý, pri kúpaní si ľudia nemusia prekážať, pretože – vďaka veľmi členitému pobrežiu – je tu ešte stále veľa nezastavaných zátok so štrkovými a piesočnatými plážami a množstvo malých ostrovčekov, ktoré bývajú cieľom pre výletné člny. Úzke, krivoľaké uličky, tiché zákutia, meštianske domy, tajomné kostoly ale i rušné námestie vytvárajú ilúziu rozprávky, ktorú môžete prežiť.Mestečko objaté priezračným morom, lesom pomarančov a citrónov, poliami levandule a rozmarínu vytvára jedinečnú dovolenkovú atmosféru. A aj ten, kto ju dobré spozná, neodolá pokušeniu, znovu a vždy od začiatku prežívať neočakávané predstavenie, ktoré zinscenovalo more a súš...

Hvar – mesto s bohatou históriou, obkolesené stredovekými hradbami, pamätník dávnych čias a v súčasnosti obľúbené letovisko. Subtropická vegetácia) a špecifické stredomorské podnebie s mimoriadnym množstvom slnečných dní ako i krištáľovo čisté more sú hlavným lákadlom turistov.

Stari Grad – príťažlivé mestečko v hlbokom zálive, kde sa turistický ruch prelína s bohatou kultúrnou minulosťou.

Výlety

Celodenný lodný výlet na ostrov Brač - spojený s kúpaním na najkrajšej jadranskej pláži Zlatni rat.
Večerná Jelsa - lodný výlet za nákupmi a korzom.
Fishpicnic - celodenný lodný výlet popri pobreží ostrova s možnosťou kúpania a obedom na lodi.
Stari Grad návšteva jedného z najstarších miest ostrova s bohatou históriou.
Ostrov Brač a Bol: výlet loďou spojený s piknikom na ostrov, na ktorom žil a pôsobil Martin Kukučín. Bol je obľúbeným výletným cieľom dovolenkárov. Jeho dominantou je viac ako 600m dlhý piesočnatý výbežok Zlatni rat, ktorý vybieha do mora. Pokrytý piesok vybieha do mora ostrým cípom, ktorý sa v rytme mora kolíše a posúva raz na jednu a raz na druhú stranu, pričom vietor a morské vlny neustále modelujú jej výzor, vždy inakší a neopakovateľný.
Split: toto starodávne a výnimočne krásne mesto, ktorého centrum je objímané múrmi Dioklecianovho paláca je len necelých 70km vzdialené od Makarskej. Pri prehliadke mesta sa zoznámite s najatraktívnejšími pamiatkami tohoto mesta. Ohromujúca história a rýchle životné tempo, dlhá promenáda a davy ľudí, to je dnešný Split, ktorý vás uchváti svojou atmosférou.

» Nová registrácia
» Zabudnuté heslo