Destinácie:    Dozadu    Dopredu

Hotely:    Dozadu    Dopredu

Azorské ostrovy - pozorovanie veľrýb

Azorské ostrovy
Poznávacie zájazdy

Popis hotela Termíny Recenzie

Azorské ostrovy - pozorovanie veľrýb


AZORSKÉ OSTROVY

Pozorovanie veľrýb:  8- denný program

Tento druh programu je navrhnutý pre "aktívnych" ľudí s dobrou fyzickou kondíciou, ktorí vedia plávať, majú dobrodružného ducha a chcú sa cítiť blížšie k prírode.

Dĺžka trvania:

Balíček 7 nocí / 8 dní v dedinke Lajes na ostrove Pico.

Ubytovanie:

V rezidencii Whale'come ao Pico, ktorá sa nachádza v centre dedinky Lajes, len 2 minúty od prístavu. Všetky izby majú vlastnú kúpeľňu a väčšina z nich má výhľad na more.

Pozorovanie veľrýb:

6 m dlhý a pevný nafukovací čln zaistí bezpečnú a rýchlu plavbu do blízkosti veľrýb a delfínov. Táto veľkosť lode neruší cicavce. Za použitia ďalekohľadov zvaných "Vigia", budete pozorovať morskú hladinu. Veľryby, najväčšie a najpočetnejšie v týchto vodách, sú ľahko identifikovateľné po celej morskej hladine. Ďaľšie ozubené veľryby často videné sú severné tuponosé veľryby, orky a Sowersbyho veľryby. Delfíny, ktoré tu bežne zahliadnete, sú Atlantický tuponosý delfín, delfín Risso, Atlantický bodkovaný a pruhovaný delfín.

Garancia:

Vo vodách v okolí Azorských ostrovov žije okolo dvadsať druhov veľrýb. Team veľrybích pozorovatelov Espaco Talassa ktorý ich pozoroval, popísal a vyfotil 14 druhov. Každé ráno pozorovatelia rádiom informujú základňu o druhoch a počte veľrýb, ktoré spozorovali, a o miestach ich výskytu. Vďaka týmto informáciám a skúsenostiam sprievodcov, ktorí dostávajú vždy nové informácie rádiom, umožňujeme návštevníkom vedieť ešte pred vstupom na palubu, čo veľmi pravdepodobne za malú chvíľu uvidia na vlastné oči. Šance uvidieť veľryby sú naozaj vysoké, lebo z 248 výjazdov v minulom roku bolo možné sa dostať do blízkosti a uvidieť delfíny a veľryby v celkovo 245 prípadoch.

Ceny zahŕňajú:

Letenku Praha - Pico - Praha v najnižšej knihovacej triede c 1 nocľahom pri ceste tam v Lisabone v 3* hoteli neďaleko letiska, letiskové taxy, transfer z letiska do dedinky Lajes na ostrove Pico, 7x ubytovanie v 2* hoteli s raňajkami, 5 denných výletov (cca 3 hodiny) na more (v závislosti na počasí), vstupné do múzea veľrýb.

Ceny nezahŕňajú:

Poistenie liečebných nákladov v zahraničí a storna zájazdu, prípadný doplatok za vyššiu knihovaciu triedu v lietadle(ak bude  v dobe rezervácie kalkulovaná trieda vypredaná).

Poznámka: nástupné dni sú v nedeľu, pokiaľ je to v iný deň je príplatok 1.790,-Kč/osoba.

Pozn: Všeobecný popis hotela je len informatívny.

Termíny

vysvetlivky - last minute

Pre tento hotel momentálne nie sú k dispozícii žiadne zájazdy, alebo sa aktuálne spracovávajú nové termíny. Prosím, skúste sa vrátiť na stránku neskôr pre získanie najnovších informácií alebo nás kontaktujte na tel. č.: 036 / 62 222 19, prípadne na e-mailovej adrese dekampo@mail.telekom.sk .

» Nová registrácia
» Zabudnuté heslo